Egyszerüsítet gázkészülék csere - Gázvezeték és gázkészülék szerelés, javítás, beüzemelés. Egyszerüsített gázkészülék csere kéménybéleléssel, teljeskörű ügyintézéssel.

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Egyszerüsítet gázkészülék csere

Egyszerüsített gázkészülék csere:
Amennyiben úgy érzi régi készüléke már nem javítható gazdaságosan, vagy elavult, és már megérett a cserére, keressen minket bátran és amennyiben a feltételek adottak, akár gyorsított eljárással lecseréljük készülékét.

A GMBSZ (gázipari műszaki biztonsági szabályzat) 2013-tól bevezette az egyszerűsített gázkészülék csere fogalmát. Ez annyit jelent hogy azok a regisztrált gázszerelők akik rendelkeznek gázvezeték és gázkészülék szerelő mestervizsgával, valamint gázipari műszaki biztonsági felülvizsgáló végzettséggel,és a területileg illetékes szolgáltató engedélyezte nyilvántartásba vételüket jogosultak a vonatkozó szabályok betartása mellett gázkészülékek  szolgáltató felé történő műszaki átadás és gázterv készíttetése nélküli cseréjére. A gázkészülék csere alkalmával a kivitelező kiállít egy jegyzőkönyvet melynek egyik példányát a megrendelőnél hagyja a másikat leadja a szolgáltatónak.

Szeptember 26-ától automatikusan hatályba lép Magyarországon is az az uniós rendelet, amely éves átlagban mérve a legalább 86 százalékos hatásfokú gázkazánok forgalomba hozatalát engedélyezi, ez azt jelenti, hogy 2015.Szeptember.26 tól - 2016.Május.31 ig már csak zárt égésterű azaz "C tipusú" és kondenzációs gázkazánok felszerelésére lehet engedélyt kapni . Viszont 2016.Június.1 től már csak kondenzációs gázkazánokat lehet telepíteni felszerelni.

Kondenzációs kazánok
Nagyon fontos szerepe van a kiáramló égéstermék hőmérsékletének. A technika fejlődése a gázkazánoknál lehetővé tette, hogy ideális esetben egy kondenzációs gázkazán akár 108%-os hatásfokon működjön. Ennek eléréséhez a ki-áramló égéstermék hőmérséklete jelentősen lecsökken, lehetőséget biztosítva ezáltal a vízgőz lecsapódására a kémény belső falán. A kicsapódott vízgőz az elvezető belső falán lerakódott szennyeződésekkel keveredve enyhén savas kémhatású elegyet hoz létre, amit kondenzátumnak nevezünk. A savas kémhatásnak rendkívül hatékonyan áll ellen a PPs nevű műanyag és a rozsdamentes acél. A keletkezett kondenzátum mennyiségét az határozza meg, hogy a távozó füstgáz és a külső környezet hőmérséklete mekkora mértékben tér el egymástól. Egy modern kondenzációs kazánnál a kiáramló égéstermék hőmérséklete 50-60°C, a külső hőmérséklet -10°C, akkor nyilvánvalóvá válik, hogy a kémény fala nem tud felmelegedni harmatpont fölé, így a páralecsapódás feltételei adottak.

A gázfogyasztó készülékek osztályozása:
Égéstermék-elvezetés nélküli (nyílt égésterű), „A” típusú gázfogyasztó készülék, amely kéményhez, illetve az égésterméket a készülék felállítási helyiségéből a szabadba elvezető rendszerhez nem csatlakoztatható.
Égéstermék-elvezetéssel rendelkező, de a helyiség légterétől nem független égési levegőellátású (nyílt égésterű), „B” típusú gázfogyasztó készülék, amely kéményhez vagy olyan saját elemmel rendelkezik, amelyet arra terveztek, hogy a készülék égésterméke ezen keresztül közvetlenül a szabadba távozzon. E készülékek az égési levegőt közvetlenül a készülék felállítási helyiségéből nyerik.
„C” típusú gázfogyasztó készülék amelynek égési köre (légbevezetője, tűztere, hőcserélője, égéstermék-elvezető tere) a készülék felállítási helyiségétől elzárt.

Talán kevesen tudják, hogy a gyártók csak akkor vállalnak teljes garanciát a készülékre, ha a kazáncserét megelőzi a fűtési rendszer megfelelő tisztítása, vegyszeres kezelése. Itt nem a fűtési rendszer egyszerű átmosásáról van szó, hanem egy gépi, minden üledéket kitakarító vegyszeres tisztításról, a megfelelő szűrők beépítésével. Ez a fűtéstisztítási eljárás egy normál családi ház esetében két szakembernek 8-10 órás munka. Mi kazáncsere alkalmával további kiszállási díj nélkül, kedvezményesen végezzük el a fűtéstisztítást.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz